Najobľúbenejšie druhy dreva používané v nábytkárstve

 

Rastúca popularita dreveného nábytku, ktorý spôsobuje, že viac a viac ľudí, ktorí sa rozhoduje kúpiť. V tomto článku sa budem zaoberať niektorými populárnymi druhami drevín, z ktorých je vyrábaný nábytok.
Pri rozširovaniu našich vedomostí budeme vychádzať z analýzy týchto drevín, ktoré sa používajú predovšetkým v nábytkárskom priemysle. Ich znalosť by nám mala pomôcť, aby s úmyslom urobiť voľbu, ktorú nebudeme musieť ľutovať.

Borovicové drevo

Borovica je ihličnatý strom, ktorý sa často vyskytuje v celej severnej pologuli, pričom je známe, okrem iného, ​​že nepatrí k príliš náročným druhom. Je ho veľa, preto, že borovicové drevo je odolné a pružné, možno je použiť nielen v nábytkárskom priemysle, ale aj v iných odvetviach ekonomiky. Jeho zvláštnou známkou je silné nasýtenie živicou, potenciálni kupci nábytku z borovicového dreva a majú tiež často záujem o prírodnú béžovo-žltú farbu. Osoby, ktoré sa rozhodnú zvoliť borovicový nábytoko chválu predovšetkým pozitívny vplyv na miestnosti, v ktorej sa nachádzajú, pretože tento nábytok dodávajú interiéru pocit pohodlnosti. Nie je bez významu je, však, že máme čo do činenia s riešeniami, ktoré sa vyznačujú vysokou mechanickou pevnosťou, a preto sú vhodné aj pre tie miestnosti, kde je nábytok veľmi intenzívne využívaný. Nie každý vie, že borovicový nábytok je aj vhodný pre alergikov. To je z dôvodu ich charakteristických elektrostatických vlastností, vďaka ktorým nedochádza k veľmi nebezpečným víry prachu, ktoré predstavujú extrémne vysoké riziko pre alergikov. K ich výhodám patrí aj prijateľná cena a to, že pri objednávaní nemusíme byť obmedzení na farby navrhnuté výrobcom. Koniec koncov, vždy môžeme objednať surový nábytok z borovicového dreva a potom natrieť tak, aby zodpovedal našim potrebám.

Bukové drevo

Buk je dlhoveký strom, ktorý možno nájsť po celej Európe. Rastie veľmi pomaly, a použiteľnú výšku dosahuje iba sto rokov po výsadbe, vlastnosti bukového dreva, sú však tak veľké, že výrobcovia nábytku z tohto materiálu nemajú pochybnosti o tom, že sa oplatí byť trpezlivý. Bukové drevo je cenené predovšetkým preto, že je ťažké a husté, osoby sa podieľajú na jeho spracovaní a praktickým využití však nemôže neoceniť skutočnosť, že sa bavíme o druhu dreva, ktorý veľmi dobre znáša aj ťažké bremená. Nábytok z bukového dreva upúta pozornosť potenciálnych kupcov predovšetkým preto, že je veľmi elegantný. Správna údržba spôsobuje, že ich jedinečný vzhľad môže byť uchovávaný po celé desaťročia, a predsa je to vlastnosť, ktorú je ťažké priradiť mnohým ďalším materiálom. Stojí za zmienku, a to bukové drevo dobre znáša spracovanie. Tak môže byť použitý nielen pre výrobu klasického nábytku, ale tiež pre tieto riešenia, ktoré potešia originaliotu tvarov. Dôležité je, že jednoduchosť spracovania neznižuje pevnosť tohto typu nábytku, netypické stoly z bukového dreva môžu byť intenzívne využívané pre mnoho rokov, a naša činnosť nezanechá žiadnu viditeľnú stopu. Zákazníci tiež ocenia skutočnosť, že sa bavíme o riešeniach s atraktívnou cenou, tak tých, ktoré si môžu dovoliť aj ľudia, ktorí nemajú príliš veľkú peňaženku.

Dubové drevo

V miernom podnebnom páse často stretávame nielen buky a borovice, ale aj duby. Tieto krásne a dlhoveké stromy po stáročia sú používané v širokom zmysle v nábytkárskom priemysle, záujem o ne nie je náhodný. Dubové drevo je ťažké, tvrdé, odolné proti opotrebeniu a má dlhú životnosť, a preto nie je div, že sa používa nielen na výrobu nábytku, ale aj vtedy, keď chceme mať podlahové panely odolné proti poškodeniam. Odolnosť proti mechanickému poškodeniu je tiež jednou z najväčších výhod dubového nábytku, ktorý často býva v poľských domoch. Obzvlášť populárne sú, v tejto súvislosti, dubové skrine a knižnice, kupujúci ale často volia aj stoly ztohto materiálu. Záujemcovia o dubový nábytok nezameriavajú sa výhradne na ich odolnosť. Teší aj skutočnosť, že udržiavanie ho v dobrom stave nie je zložitá úloha, a aj po mnohých rokoch nábytok má naozaj ohromujúci vzhľad. Zákazníci tiež berú do úvahy ich vysokou dostupnosť, ktorá uľahčuje vybrať to ideálne riešenie.

 

Mateusz Surmiak

Autor: Mateusz Surmiak

O autorke: Matematik, ktorého vášnou je technológia dreva. Riadi výrobu a logistiku Made of Wood Group. S matematickou presnosťou koordinuje a dohliada na plnenie výrobných úloh a technologických procesov. Dlhoročné skúsenosti v práci s drevom, takmer na všetkých úrovniach výroby, nám umožňuje ponúknuť zákazníkom výrobky najvyššej kvality.

Strona: www.nabytokzmasivu24.sk

 Vytlačiť  E-mail

Aký je rozdiel medzi voskom, olejovoskom a lakom?

Vosk a olejovosk sa vyrába na báze včelieho vosku, takže sú ekologické produkty. Pri voľbe, je dôležité, aby sme si odpovedali na nasledujúce otázky: 
 
1. Zaujíma ma, aby štruktúru dreva bolo vidieť?
Vosk, olejovosk a lak zdôraznia štruktúru dreva, krycí náter ju zakrýva úplne. Okrem toho sa predpokladá, že charakteristickým rysom úpravy olejovoskom je presnosť stržňových lúčov.

 
2. Ktoré farbenie je najodolnejšie?
Lak, krytí náter a olejovosk sú najodolnejšie farbenie. Vosk má tendenciu k oderu v priebehu času, ale má túto výhodu, že nábytok môže byť ľahko udržiavaný a po zákroku vyzerá ako nový.
Olejovosk preniká hlboko do dreva, k ochrane povrchu nábytku. Kombinácia vosku a oleje umožňuje vytvoriť na nábytku mikropóry, ktoré umožňujú drevu dýchať. Je potrebné poznamenať, že v prípade poškodenia lakovaného povrchu, nevyhnutné je brúsenie, celého povrchu a nanesenie novej vrstvy laku, zatiaľ čo v prípade vosku a olejovoskov, nábytok môže byť podrobený údržbe v danom mieste.

3. Ako vyzerá nábytok farbený konkrétnym spôsobom?
Nábytok úpravený lakom alebo farbou je hladký a mierne lesklý. Nábytok voskovaný a olejovoskovaný zdôrazňuje prirodzenosť a surový charakter dreva.
úprava voskom umožňuje zabezpečiť nábytok proti vlhkosti a prachu, dotyková plocha je matná a hebká na dotyk.

Magda Dyrcz

Autor: Magda Dyrcz

O autorke: Magda Dyrcz je špecialista na zákaznícke služby spoločnosti Made of Wood Group. Špecializuje sa na drevené technológie a najmä metódy povrchovej úpravy a údržby dreva.

Strona: www.haciendanabytok.sk

 Vytlačiť  E-mail

Portfolio

 • All
 • Drevenýnábytok
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>
 • getPrimaryLink()) : ?>

Kontakt

Made of Wood Group

voskovanynabytok.sk

Świnna Poręba, Poľsko

Świnna Poręba 210